Hans Knottnerus gaat eind dit jaar stoppen bij Sunny Cars
Haarlem, 27 februari 2025 – Na een periode van ruim 16 jaar stopt Hans Knottnerus per 24 december 2025 als Managing Director bij Sunny Cars. Op die datum wordt hij 65 jaar en gaat dan met vroegpensioen. Suzanne Al en Marco Ammerlaan volgen samen Hans op als Managing Director. In de komende maanden wordt aan de overdracht gewerkt.
Hans Knottnerus begon ruim 23 jaar geleden bij Sunny Cars als Sales Manager. Na een uitstapje naar Sixt in Nederland en India keerde hij in 2009 terug als Managing Director en Board Member van Sunny Cars Nederland, België & Frankrijk. Met zijn autohuurverleden bij o.a. Hertz en Sixt en zijn oog voor detail heeft Hans altijd de focus gelegd op operational excellence. En met succes. Onder zijn leiding is Sunny Cars uitgegroeid tot de onbetwiste marktleider op het gebied van all-in autohuur voor de Nederlandse en Belgische vakantiegangers. Tegenwoordig is Sunny Cars een echte omnichannel speler: een huurauto van Sunny Cars is te reserveren via reisbureaus, ZRA’s, touroperators , OTA’s en natuurlijk sunnycars.nl. Ook is Sunny Cars op initiatief van Hans als eerste autoverhuurder lid van de ANVR en deelnemer aan het SGR geworden.
“Ik ben heel trots op wat ik samen met mijn team bereikt heb in de afgelopen jaren. We zijn jaar op jaar succesvol geweest en er ligt een stevig fundament voor de toekomst. Voor mij persoonlijk een goed moment om het stokje over te dragen. Ik heb de afgelopen jaren intensief met Marco en Suzanne samengewerkt aan onze propositie en heb er dan ook alle vertrouwen in dat zij deze succesvolle koers voortzetten. Ik ben nog niet weg, we nemen de komende periode alle tijd om mijn werkzaamheden over te dragen. Maar passend bij de transparante werkwijze van Sunny Cars willen we nu al duidelijk zijn over mijn opvolging.”
Zowel Marco (Director of Sales) als Suzanne (Director of Marketing) zijn geen onbekende voor de reisbranche. Gezamenlijk hebben ze meer dan 30 jaar Sunny Cars ervaring. Gestart op marketing & sales support (Suzanne) en e-commerce (Marco) zijn zij beide doorgegroeid naar de functie van Director. Nu gaan Marco en Suzanne de logische stap naar de rol van Managing Director en Board Member maken. Deze functie zullen ze gezamenlijk invullen waarbij ieder ook de verantwoordelijkheid blijft houden over de sales- en marketingafdeling.
Sunny Cars eigenaren Kai Sannwald en Thorsten Lehmann voegen toe „Wij zijn Hans zeer dankbaar voor de succesvolle en plezierige samenwerking in de afgelopen 16 jaar. Tegelijkertijd kijken we vol vertrouwen naar de toekomst als de leiding van Sunny Cars Nederland bij Marco en Suzanne komt te liggen. Onze medewerkers zijn het belangrijkste kapitaal van Sunny Cars. De focus ligt daarom altijd op het ontwikkelen van ons team. We zijn dan ook heel blij dat we de opvolging intern hebben kunnen regelen met zeer capabele en gedreven collega’s. En dat het een dubbelrol is, zoals wij die in Duitsland ook vervullen, is voor ons helemaal perfect.”
Voor Hans Knottnerus vindt er eind dit jaar nog een afscheidsmoment voor de branche plaats. Meer informatie hierover volgt.
Sunny Cars is in 1991 in Duitsland opgericht en uitgegroeid tot een van Europa’s grootste specialisten in autohuur. Ze biedt haar klanten wereldwijd een breed aanbod all-inclusive huurauto’s op meer dan 8000 bestemmingen in meer dan 120 landen. Sunny Cars werkt uitsluitend samen met lokale partners die voldoen aan de hoge kwaliteits- en service-eisen die zij stelt. De onafhankelijke specialist is actief in Nederland, België, Duitsland, Oostenrijk, Luxemburg en Zwitserland. Sunny Cars is in Nederland 14 keer op rij verkozen tot beste autoverhuurder, won 2 Zoover Awards en nam in 2015 de Vakantie Award in ontvangst. Daarnaast is zij preferred partner van vrijwel alle reisbureaus in Nederland.